logo

CO JE OZONIZACE

Mnoho lidí má o tom - jak funguje ozonizace - nesprávnou představu. Mylně se totiž domnívají, že tato metoda znamená jakési foukání ozonu na pleť. To by ovšem z kosmetického hlediska nemělo žádný význam. Ozon se tímto způsobem do kůže nedá dopravit. Ve skutečnosti je princip účinnosti ozonizéru jiný – při aplikaci dochází k místnímu vytváření ozonu přímo uvnitř kůže.

V zahraničí se pro ozonizaci používá termínu "high frequency".
Tohoto efektu je dosaženo za pomoci působení vysokofrekvenčních střídavých výbojů, při kterém dochází  k příjemnému sršení jiskřiček mezi aplikačním nástrojem a pokožkou.

Tyto modravé jiskřičky mají celou řadu příznivých účinků. Dochází k přeměně kyslíku obsaženého v kůži na ozon. V kůži se vytváří aktivní atomární kyslík. Ozon a aktivní kyslík likvidují zánětlivé procesy v kůži. Likvidují také stafylokoky, které jsou tím skutečným původcem akné. Příznivé účinky ozonizace vedou k optimálnímu prokrvení kůže, zvýšení látkové výměny a výraznému zlepšení při vstřebávání účinných látek kosmetických přípravků. V konečném celkovém efektu dochází k protizánětlivému působení, zvýšené odolnosti pórů pleti před usazováním nečistot, ale i k příznivé stimulaci elastických struktur kůže.

KONTAKT

Kosmetické studio FLEUR
Josefská 5, 602 00 Brno - město
Czech republic - EU

Kontakty:
Alena Wimmerová
608 745 880
alena(@)kosmetika-fleur.cz

Alena Šimuňáková
774 023 277
anela.simunakova(@)seznam.cz
Mapka

OZONIZACE

INDIKACE

1. léčba akné všech typů
2. intenzivní čištění pleti
3. prevence znečišťování kožních pórů
4. prevence tvorby komedonů
    (černých teček)
5. prevence tvorby rozšířených cévek
6. zvýšení elasticity pokožky
7. podpora vstřebávání účinných látek z     kosmetických přípravků
8. regenerace vlasového folikulu při     aplikaci vevlasové kštici
9. regenerace nehtového lůžka při aplikaci     na nehtový půlměsíček

KONTRAINDIKACE

Ozonizaci nesmějí používat: osoby které mají implantován kardiostimulátor, epileptici, osoby s těžkými kožními lézemi v místech aplikace, osoby přecitlivělé na aplikaci elektrických impulzů.

VÝHODY OZONIZACE

Výhodou ozonizace je její výrazný a brzy viditelný efekt. Ozon a atomární kyslík zlikvidují velmi radikálně všechny negativní mikroby, tedy i stafylokoky, které akné způsobují. Malý statický náboj, který se vytvoří při přeskoku jemné jiskřičky na pleť, odpuzuje nečistoty, čímž brání ucpávání pórů.

ČEMU POMÁHÁ

Metoda ozonizace mimo jiné pomáhá proti padání vlasů či léčí lomivé nehty. Vznikající jemné jiskření urychluje prokrvení a průtok tkáňového moku. Tím se zvyšuje přísun živin, což vede k regeneraci nejen pokožky, ale také tzv. kožních adnex - tedy vlasů, nehtů apod.

Vyšší prokrvení pokožky je také předpokladem pro podstatně intenzivnější vstřebávání účinných látek pokožkou. Toho se využívá při kombinaci ozonizace s aplikací kosmetických preparátů. Při aplikaci ozonizace působí ozon ve vnitřních strukturách kůže a ne pouze na povrchu. Díky tomu se účinné a výživné látky z kosmetického přípravku dostanou hluboko do kůže, což umožňuje dosáhnout nesrovnatelně vyššího efektu, než při klasickém povrchovém používání většiny z nich.

Také u rozšířených cévek (venektázií) je prokrvení velmi důležité (i když se to může na první pohled zdát paradoxní). Prokrvení kůže vede k vytvoření tzv. kolaterálního průtoku. Průtokem přes okolní cévy se nápor krve na rozšířené žilky sníží. Ty se pak následně zužují a stávají se podstatně méně výrazné, v řadě případů se rozšířené cévky opět zneviditelňují.
home | chemický peeling
| ozonizace
| |   | moje fotogalerie
wimi © 2007-2009
Jste naším návštěvníkem